kiek galioja vairuotojo medicinine pazyma

Kiek galioja vairuotojo medicininė pažyma?

Labai svarbu žinoti, kiek galioja vairuotojo medicininė pažyma. Į Lietuvos vairuotojo medicininės pažymos galiojimą įtakoja kelios svarbios nuostatos. Iki mano žinių atnaujinimo 2021 m. rugsėjo mėnesį, vairuotojo medicininė pažyma Lietuvoje galiojo šiems asmenims. Šiame straipsnyje rasite informaciją, kuri atsakys, kiek galioja vairuotojo medicininė pažyma:

  1. I kategorijos pažyma (pvz., motociklų vairuotojams) – galioja 10 metų nuo išdavimo dienos.
  2. II kategorijos pažyma (automobilio vairuotojams) – galioja iki 70 metų amžiaus 10 metų, o po to reikia ją keisti kas 5 metus.
  3. III kategorijos pažyma (didelių sunkvežimių vairuotojams) – galioja iki 65 metų amžiaus 5 metus, o po to reikia ją keisti kas 2 metus.
  4. D kategorijos pažyma (keleivinių autobusų vairuotojams) – galioja iki 65 metų amžiaus 5 metus, o po to reikia ją keisti kas 2 metus.

IŠIMTIS! Jeigu atliekant sveikatos patirkinimą iškyla tam tikrų klausimų, gydytojas pats gali sutrumpinti pažymos galiojimą iki norimo laiko.

Verta paminėti, kad tai yra bendros gaires ir tikslus pažymos galiojimo laikotarpis gali skirtis pagal konkrečią medicininės pažymos išdavimo datą ir asmeninę sveikatos būklę. Be to, gali būti taikomos individualios sąlygos ar apribojimai, jei gydytojas nustato tam tikras sveikatos problemas arba tai nurodoma pažymoje.

Dėl šių priežasčių, rekomenduojama pasikonsultuoti su Lietuvos sveikatos apsaugos institucijomis, Nacionaliniu sveikatos centru arba susisiekti su savo gydytoju, kad gautumėte tikslų ir naujausią informaciją apie vairuotojo medicininės pažymos galiojimo laikotarpį.

Pirkinių krepšelis